Naturaalse mahla kasulikkusest
Naturaalne mahl ei sisalda kahjulikke suhkruid, annab energiat & ergutab soolestiku tööd
Naturaalne mahl ei sisalda kahjulikke suhkruid, annab energiat & ergutab soolestiku tööd
Naturaalne mahl ei sisalda kahjulikke suhkruid, sest kui piirata tuleks eelkõige sahharoosi ehk tavalise lauasuhkru tarbimist, siis viljades sisalduvad hoopis loomulikud puuviljasuhkrud fruktoos, glükoos.
Naturaalse õunamahla toormeks on õunad, mis tavaliselt sisaldavad 8,5–12% suhkrut. Tavalises limonaadis on samuti 8–12% suhkrut – see on aga veele lisatud sahharoos. Naturaalses õunamahlas on suhkur esindatud loomulikult viljades oleva glükoosi ja fruktoosina.
Et puuviljades ja marjades on üle 60 makro- ja mikroelemendi, siis nende erinev kombinatsioon annab erinevatele mahladele oma toimenüansid. Kõige rohkem on naturaalsetes mahlades kaaliumi, mis on vajalik organismis soolade tasakaalu säilitamiseks. Mikroelementidest on mahlas veel rauda, vaske, joodi, mangaani, niklit ja fluori.
Kui tarbida päevas ca 2 klaasi naturaalset mahla (keskmise arvestusega 400 ml mahla päevas), siis õunamahla juues katame päevasest C-vitamiini vajadusest peaaegu poole.
Hommikune naturaalse mahla joomine tõstab kiiresti veresuhkru taset ja annab energiat, ergutab seedenäärmete tegevust ja soolestiku tööd. Mõõtes veresuhkru taseme tõstmise kiirust erinevate toiduainete glükeemilise indeksiga, on see glükoosil 100, valgel saial 90, naturaalsel õunamahlal aga 40. Mida madalam on glükeemiline indeks, seda soodsam tervisele. Sellepärast on just naturaalne mahl see, mis suudab anda tõeliselt ergutava ja tervisliku stardi kogu päevale.